AOC Q27G4Z/89 27" 2K Fast IPS 260Hz Gaming Monitor – HDR400
Adjustable Stand
  • Stock: In Stock
  • Brand: AOC
  • Model: Q27G4Z
Products Sold: 0
Product Views: 1273
12,300.00 EGP
Ex Tax: 12,300.00 EGP
Model nameQ27G4Z
EAN697 398523 313 5
Panel27" (IPS)
Pixel Pitch (mm)0.2331 (H) × 0.2331 (V)
Effective Viewing Area (mm)596.736 (H) × 335.664 (V)
Brightness (typical)350 cd/m² (SDR) / 400 cd/m² (HDR)
Contrast Ratio1000 : 1 (Typical) / MEGA DCR
Response Time0.3ms (MPRT) / 1ms (GtG)
Viewing Angle178° (H) / 178° (V) (CR > 10)
Color AccuracyDelta E < 2
Optimum Resolution2560 × 1440 @ 260Hz (OC) – DisplayPort1.4+DSC; 2560 × 1440 @ 144Hz – HDMI2.0
Display Colors1.07Billion
Signal InputHDMI2.0 × 1, DisplayPort1.4 × 1
HDCP VersionHDMI: 2.2, DisplayPort: 2.2
USB Hubno
Power SupplyInternal 100 - 240V~1.5A, 50 / 60Hz
Power Consumption (typical)28W
Speakersno
Line in & EarphoneEarphone
Wall-Mount100mm × 100mm
Adjustable StandHeight: 130mm, Swivel: -20° ~ 20°, Pivot: -90°~ 90°, Tilt: -5° ~ 23°